Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Müzikle Tanışma…

1994 yılında lise eğitimiyle eş zamanlı olarak, kıymetli hocam Adnan MESCİ‘den batı müziği ve klarnet/saksafon eğitimi aldım. Muhtelif gösteri ve programlarda solo ve orkestra olarak sahne aldım. Yıllarca bir sevda olarak içimde duran neye yıllar sonra  Kayseri’de kavuştum.

Ney İcra ve Yapım Süreci…

Kayseri Büyükşehir Belediye Konservatuarı‘nda değerli hocam Neyzen Mehmet TİRYAKİ’den Türk Musikisi ve ney eğitimi aldım. Muhtelif ney yapımcılarından ney temin ederek kullandım. Neyzen İsmail YAVUZ’un “iyi bir neyzen kendi neyini kendisi açar.” cümlesinden hareketle kendi neylerimi açabilmek adına Mey ve Ney yapımcısı, hocam sayın Seyfi GÜNAY’dan eğitim aldım. Halen Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Sanatları ve Dini Musiki Öğretim Görevlisi Muhammed TÜRE’den Türk Musikisi ve usul eğitimi ayrıca Hattat Mustafa DEMİR’den Hüsn-i hat (rik’a) meşk etmeye devam etmekteyim.

Kimleri Örnek Alıyorum?

Ney yapımında Neyzen Niyazi Sayın üstadın ney açım metodolojisini benimsemekteyim. İcra noktasında ise çok kıymetli Neyzenler Niyazi Sayın, Sadrettin Özçimi, Ahmet Şahin, Salih Bilgin, Süleyman Yardım, Burcu Karadağ, Aziz Şenol Filiz ve Mehmet Tiryaki’yi kendime örnek almaktayım.

“Bir günaha, bin âh etmek gerek; bin günahım var, bir gün âhım yok benim.”